Добре відомий вислів: "Живуть, як кіт з собакою". Чи дійсно коти і собаки не можуть співіснувати в одному просторі? Які труднощі виникають між такими сусідами?
Спростування міфів
Міф 1: Коти з собаками - вічні вороги, які ніколи не порозуміються.
Часто конфлікти між пухнастиками відбуваються на грунті поділу території. Рішення тут дуже просте - дозвольте котику освоїти «верхній ярус» квартири, прибивши зручні полички для пересування по вертикалі і облаштувавши місця для відпочинку на шафах, холодильнику і т.д.
Міф 2: Щоб кіт з собакою не повбивали один одного, їх необхідно ізолювати.
На початковому етапі або в разі конфліктного спілкування дійсно варто розмежувати гарячі точки. Котячі миски поставте на висоту, собачі - на підлогу. Важливо не дозволяти поїдання корму з чужої миски: по-перше, це породжує конкуренцію, по-друге, не корисно для обох тварин. Міф 3: Тварини не зможуть ужитися з-за ревнощів до господаря.
Міф 3: домашні улюбленці не зможуть вжитись разом через ревнощі до господаря.
Дійсно не зможуть, якщо ці ревнощі культивувати і постійно давати приводи, обділяти увагою одного з вихованців. Нікому не подобається бути вигнаним з "зграї" і втратити прихильність "ватажка". Тому дуже важливо забезпечити турботою і увагою обох тварин, враховуючи їхні потреби.
Міф 4: До дорослої собаки обов'язково потрібно брати маленьке кошеня, щоб прийняла.
Це твердження справедливе лише для ідеально вихованої собаки, яка зможе спокійно реагувати на витівки малюка і не застосує до нього агресію. Але така собака легко зійдеться і з практично будь-яким дорослим котиком.
Як бачите, приводи для конфліктів між котами та собаками, звичайно, є. Однак у більшості випадків не критичні їх можна вирішит. Виняток становлять агресивні собаки, які розглядають інших тварин в якості здобичі.