Багато власників котиків задають собі питання, як правильно купати улюбленця, як часто і чи потрібно взагалі це робити.
Одні розплідники запевняють, що кішки охайні і цілком здатні самі про себе подбати, а часті купання завдають шкоди шерсті, Інші, навпаки, впевнені, що регулярні водні процедури приносять користь улюбленцям.


Чи потрібно купати котів?
На відміну від собак, які просто обожнюють водні процедури, коти не люблять воду, купання для них - стрес. Необхідно знати, як правильно купати пухнастика, щоб це не стало катастрофою для всіх учасників процесу.
Викупати вихованця просто необхідно, якщо він гуляв на вулиці, або, наприклад, якщо ви готуєте його до виставки - там стан вовни оцінюється пильно. До того ж не всі коти ідеальні чистюлі, з часом шерсть брудниться і може навіть з'явитися неприємний запах.


Показання до купання:
Наявність ектопаразитів на шерсті;
Сильне забруднення шерстяного покриву;
Профілактичні цілі.


Як часто потрібно купати котика?
З настанням линьки багато котів більше часу приділяють своїй шерсті і доглядають за собою особливо ретельно. Однак купання прискорює видалення відмерлої шерсті, так як механічні маніпуляції і вода добре змивають волосинки. На цьому етапі може виникнути питання: як часто потрібно мити кішку? Однозначної відповіді на нього немає, але потрібно враховувати кілька факторів:
- Загальний стан тварини.
- Як котик сприймає процес купання, чи не викликають водні процедури сильний стрес.
- Породу тварини.


"Плюшевим", довгошерстим породам або короткошерстим здоровим котам з нормальним, густим підшерстям протипоказань до прийняття водних процедур під час линьки немає.
Те, як часто ми миємо кота, залежить і від ступеня забруднення шерсті. Фахівці не рекомендують мити вихованця частіше 5-6 разів на рік. Домашніх тварин, які не беруть участі у виставках, досить купати 2-3 в рік, щоб не змивати захисний шар, який є на поверхні шерсті.